ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ

Ζητείται Ασφαλιστικός Σύμβουλος Υγείας

Ασφαλιστικός Σύμβουλος Υγείας

Insurancemarket.gr
Αθήνα
Κατηγορία: Insurance Μισθός: Εμπειρία:3 Χρόνος

ΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ

Ο ρόλος του Ασφαλιστικού συμβούλου είναι να προσφέρει τις καλύτερες προτάσεις ασφάλισης υγείας ανταποκρινόμενος στις ανάγκες των πελατών.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Insurancemarket.gr

Το insurancemarket.gr, ο μεγαλύτερος online μεσίτης γενικών ασφαλειών με πάνω από 200.000 ενεργούς πελάτες, επεκτείνει την δραστηριότητα του στο χώρο των υπηρεσιών υγείας και αναπτύσσει το δίκτυο των ασφαλιστικών του συμβούλων.

Στόχος μας στο νέο μας εγχείρημα είναι να βοηθήσουμε τον Έλληνα καταναλωτή και κυρίως το ήδη υπάρχον πελατολόγιό μας, να αποκτήσει το βέλτιστο πρόγραμμα υγείας με βάση την ανάλυση αναγκών του και την οικονομική του δυνατότητα. Η κορυφαία εξυπηρέτηση του πελάτη μας, είναι προτεραιότητά μας, για αυτό η εταιρεία μας αποτελείται από άρτια εκπαιδευμένο προσωπικό και έχει διακριθεί για την υψηλού επιπέδου αγοραστική εμπειρία που παρέχει. Πιστοί στις αρχές μας και στην πελατοκεντρική μας προσέγγιση, επιθυμούμε να στελεχώσουμε το νέο τμήμα υπηρεσιών υγείας με συνεργάτες ικανούς και αφοσιωμένους στην σωστή εξυπηρέτησή του πελάτη και στην ουσιαστική ενημέρωση και υποστήριξή του.

Το insurancemarket.gr επιθυμεί να προσλάβει Ασφαλιστικό Σύμβουλο Υγείας.

Ο ρόλος του Ασφαλιστικού συμβούλου είναι να προσφέρει τις καλύτερες προτάσεις ασφάλισης υγείας ανταποκρινόμενος στις ανάγκες των πελατών. Λειτουργεί ακολουθώντας το όραμα και τις αρχές του insurancemarket.gr για υποστήριξη, φροντίδα και αντικειμενικότητα, πάντα προς όφελος του πελάτη.

Αρμοδιότητες  Ασφαλιστικού Σύμβουλου Υγείας:

  • Διαχειρίζεται και υποστηρίζει πελατολόγιο της εταιρείας
  • Αναζητά και προσφέρει λύσεις ασφάλισης προσανατολιζόμενος στις ανάγκες του πελάτη.

Απαραίτητες Δεξιότητες – Προσόντα:

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία στον τομέα ασφαλειών υγείας τουλάχιστον 3 έτη
  • Εμπειρία και άριστη γνώση ασφαλιστικής αγοράς στον τομέα υγείας
  • Πολύ καλή γνώση Υπολογιστών
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Πιστοποίηση Ασφαλιστικού Συμβούλου τύπου Α

Παρέχονται:

  • Σταθερός Μισθός
  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Υψηλές Προμήθειες
  • Bonus παραγωγικότητας και επίτευξης στόχων εταιρείας
  • Ολοκληρωμένη και συνεχή εκπαίδευση και επιμόρφωση στα ζητήματα ασφαλειών αλλά και συστημάτων της εταιρείας.
  • Δυνατότητα για ευέλικτη εργασία και αυτονομία
  • Δυναμικό και εξελισσόμενο περιβάλλον εργασίας

Εδώ μπορείτε να αποστείλετε το βιογραφικό σας