ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ

Ζητείται Δικηγόρος

Δικηγόρος

INTERLIFE
Θεσσαλονίκη
Full Time
Κατηγορία: Others Μισθός: Εμπειρία:3 Χρόνος

ΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ

Η INTERLIFE Ασφαλιστική αναζητά Δικηγόρο πλήρους απασχόλησης για την έδρα της στη Θεσσαλονίκη.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ INTERLIFE

Ιδρύθηκε το 1991 σε πολυμετοχική βάση. Τα κεντρικά γραφεία της Εταιρίας στεγάζονται σε ιδιόκτητο κτίριο 4.500 m² στο 14ο χλμ. εθνικής οδού Θεσσαλονίκης – Πολυγύρου στη Θέρμη. Είναι σημαντικό να επισημανθεί ότι η πορεία της Εταιρίας υπήρξε κερδοφόρα από τα πρώτα χρόνια της λειτουργίας της, με κάθετη ανάπτυξη και επιτυχή υλοποίηση των εκάστοτε στόχων της. Η θετική εξέλιξη των οικονομικών μεγεθών της Εταιρίας, με επιτυχημένες επενδύσεις σε ακίνητα και χρεόγραφα σε συνδυασμό με το σωστό management συνέβαλαν στην εδραίωσή της στον ασφαλιστικό χώρο. Σήμερα η εταιρία INTERLIFE Ασφαλιστική αναπτύσσεται ταχύτατα αναδεικνύοντας συνεχώς την επιτυχημένη πορεία της, την υψηλή ποιότητα των υπηρεσιών που προσφέρει με την τεχνογνωσία που η ίδια δημιουργεί και διοχετεύει στους συνεργάτες της. Η INTERLIFE Ασφαλιστική δραστηριοποιείται σε όλη την Ελλάδα με ένα ευρύ Δίκτυο Πωλήσεων.

Η INTERLIFE Ασφαλιστική αναζητά ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΠΛΗΡΟΥΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ για την έδρα της στη Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες:

  • Έλεγχος και σύνταξη των συμβάσεων της Εταιρείας
  • Υποστήριξη Διοίκησης σχετικά με θέματα συμβάσεων, εργατικής και φορολογικής νομοθεσίας
  • Γνωμοδότηση και παροχή νομικών συμβουλών σχετικά με την προετοιμασία φακέλων προς διαγωνισμούς Δημοσίου και σύνταξη επιστολών ενστάσεων/προσφυγών
  • Γνωμοδότηση και παροχή νομικών συμβουλών σχετικά με το Γενικό Κανονισμό Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων και τη συμμόρφωση της Εταιρείας προς αυτόν
  • Ενασχόληση σχετικά με θέματα διαχείρισης ακινήτων

Απαραίτητα προσόντα:

  • Κάτοχος πτυχίου Νομικής Σχολής
  • Μέλος Δικηγορικού Συλλόγου
  • Εμπειρία χειρισμού υποθέσεων εργατικού, εμπορικού και διοικητικού δικαίου
  • Άριστη γνώση Αγγλικών και νομικής ορολογίας
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ