ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ

Ζητείται Διακανονιστής Ζημιών Γενικών Κλάδων

Διακανονιστής Ζημιών Γενικών Κλάδων

ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΠΙΣΤΗ
Αθήνα
Contract
Κατηγορία: Insurance Μισθός: Εμπειρία:4 Χρόνος

Στα πλαίσια της συνεχούς ανάπτυξης και για τη στελέχωση του Τμήματος Αποζημιώσεων Γενικών Κλάδων, η Ευρωπαϊκή Πίστη αναζητά για 12μηνη αντικατάσταση λόγω άδειας μητρότητας: Διακανονιστή Ζημιών Γενικών Κλάδων

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΠΙΣΤΗ

Στην Ευρωπαϊκή Πίστη, από το 1977, διασφαλίζουμε τουςασφαλισμένους μας για τα απροσδόκητα γεγονότα της ζωής καιείμαστε δίπλα τους για να τους βοηθήσουμε να αντιμετωπίσουν τομέλλον με εμπιστοσύνη.Αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο οι αποφάσεις που παίρνουμε δεναποβλέπουν σε βραχυπρόθεσμα κέρδη, αλλά σε μακροπρόθεσμεςαποδόσεις.Σεβόμαστε όλους τους πελάτες μας και κάθε έναν ξεχωριστά, σαν ναείναι ο μοναδικός πελάτης που έχουμε. Εργαζόμαστε σκληρά για ναανταποκριθούμε στις σύνθετες ανάγκες της ζωής των πελατών μας καιτους βοηθούμε να οικοδομήσουν το μέλλον τους.Ο σεβασμός αυτός είναι αποτέλεσμα του ότι βλέπουμε τουςασφαλισμένους μας σαν να βλέπαμε τον εαυτό μας.Και εμείς εργαζόμαστε σκληρά για το δικό μας μέλλον, έχουμε έρθειαντιμέτωποι με την αβεβαιότητα την περίοδο της συνταξιοδότησης,έχουμε δει τους γονείς μας να γερνούν, έχουμε χάσει οικεία μαςπρόσωπα.Έτσι, εκτιμούμε ακόμη περισσότερο την εμπιστοσύνη τωνασφαλισμένων προς το πρόσωπό μας. Μας εμπιστεύονται τηνασφάλεια της οικογένειάς τους, της επιχείρησής τους, του εισοδήματόςτους, της κατοικίας τους, της περιουσίας τους.Σας προσκαλούμε να εξερευνήσετε οι ίδιοι το βάθος της δέσμευσηςαυτής: μιλήστε με τους φίλους σας, τους γνωστούς σας, τουςσυναδέλφους σας – κάποιοι από αυτούς μπορεί να είναι πελάτες μας.Πληροφορηθείτε για την εταιρία μας και για το τι γνώμη έχουν για εμάς.Είναι σημαντικό να γνωρίζετε σε ποιό φορέα θα εναποθέσετε τηνασφάλεια των αγαθών για τα οποία αγωνίζεστε καθημερινά.Θα δείτε ότι όλα αυτά τα χρόνια, ό,τι επιτεύγματα κι αν έχουμε πετύχει,όσες θετικές αξιολογήσεις κι αν έχουμε, όλα τα οφείλουμε στουςπελάτες μας.Είμαστε η Ευρωπαϊκή Πίστη, η εταιρία που το slogan της είναι«Πληρώνει αμέσως», η εταιρία που έχει τα μέσα για να είναι πάνταδίπλα στους ασφαλισμένους της και στις οικογένειές τους, η εταιρίαπου κρατά τις υποσχέσεις της.Η εταιρία που κοιτάζει το μέλλον με καθαρό βλέμμα. Για εμάς, αξίζετετο καλύτερο!

Η ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΠΙΣΤΗ Α.Ε.Γ.Α. μια από τις μεγαλύτερες ασφαλιστικές εταιρίες στην Ελλάδα, εισηγμένη στο Χ.Α., δραστηριοποιείται σε όλους τους σύγχρονους κλάδους ασφάλισης, παρέχοντας ολοκληρωμένη ασφαλιστική κάλυψη τόσο σε ιδιώτες όσο και σε επιχειρήσεις, ενώ παράλληλα επενδύει συνεχώς σε νέες τεχνολογίες και καινοτόμα προγράμματα.

Με περισσότερους από 5.700 συνεργάτες και 104 σημεία πωλήσεων σε όλη την Ελλάδα, περισσότεροι από 500.000 πελάτες μας εμπιστεύονται καθημερινά για την ασφαλιστική τους ανάγκη. Βραβευόμαστε τα τελευταία επτά έτη ως “True Leader” Εταιρία ενώ έχουμε τιμηθεί 3 συνεχόμενες χρονιές με Χρυσό και Πλατινένιο Βραβείο Επιχειρηματικής Ηθικής και Εταιρικής Υπευθυνότητας.

Στα πλαίσια της συνεχούς μας ανάπτυξης και για την στελέχωση του του Τμήματος Αποζημιώσεων Γενικών Κλάδων, αναζητάμε για 12μηνη αντικατάσταση λόγω άδειας μητρότητας:

Διακανονιστή Ζημιών Γενικών Κλάδων

(*Η Διεύθυνση Γενικών Κλάδων δεν περιλαμβάνει εκδόσεις συμβολαίων ή αποζημιώσεις αυτοκινήτων.)

Περιγραφή Θέσης

Διαχειρίζεται έγκαιρα, αποτελεσματικά και σύμφωνα με τους προβλεπόμενους όρους – διαδικασίες της Εταιρίας τα προς αποζημίωση αιτήματα του κλάδου, εξυπηρετεί έγκαιρα το δίκτυο συνεργατών και πελατών δίνοντας διευκρινίσεις σχετικά με τις καλύψεις των συμβολαίων. Ο/Η κάτοχος της θέσης αναφέρεται στον Προϊστάμενο Ζημιών Γενικών Κλάδων.

Κύριες Υπευθυνότητες

  • Άμεση και έγκυρη διερεύνηση κάθε ατυχήματος και ο σχηματισμός φακέλου αποζημίωσης με όλα τα απαιτούμενα έγγραφα σύμφωνα με το Νόμο και τους κανονισμούς της Εταιρίας.
  • Μέριμνα για την εξακρίβωση, μέσω συνεργατών πραγματογνωμόνων, των συνθηκών του ατυχήματος και ο καθορισμός του ποσοστού υποχρέωσης της Εταιρίας, προασπίζοντας δυναμικά το συμφέρον της Εταιρίας.
  • Υπολογισμός του ποσού της αποζημίωσης βάσει των προβλεπόμενων καλύψεων του εκάστοτε συμβολαίου.
  • Σαφής παροχή εξηγήσεων για τους όρους ασφάλισης σε περίπτωση απόρριψης της αποζημίωσης.
  • Καθοδήγηση των ασφαλισμένων για τις επικείμενες ενέργειες τους σε περίπτωση ζημίας.
  • Απαιτούμενα Προσόντα
  • Πτυχίο ΤΕΙ Οργάνωσης και Διοίκησης. Τυχόν ανώτερο πτυχίο θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν.
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία 4-5 ετών σε αντίστοιχη θέση.
  • Πολύ καλή γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση MS Office.

Ο υποψήφιος πρέπει να διαθέτει εχεμύθεια, υπευθυνότητα, με ιδιαίτερη προσοχή στη λεπτομέρεια, γρήγορη αντίληψη και διπλωματία.

Η Εταιρία μας προσφέρει ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών, συμμετοχή στην ομαδική ασφάλιση και ευκαιρίες για επαγγελματική εξέλιξη σε ένα φιλικό, σύγχρονο και οργανωμένο περιβάλλον εργασίας.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο σύνδεσμο