ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ

Ζητείται Insurance Agent

για λογαριασμό μεγάλου Ασφαλιστικού Οργανισμού

ACTIONLINE
Full Time
Κατηγορία: Insurance Μισθός: Εμπειρία: Χρόνος

Η ΑCTIONLINE, εταιρεία επιλογής προσωπικού, αναζητά άτομα για λογαριασμό μεγάλου Ασφαλιστικού Οργανισμού, στην Αθήνα.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ACTIONLINE

Κύριο αντικείμενο της ACTIONLINE είναι η παροχή υπηρεσιών που επικεντρώνονται σε θέματα προσωπικού στελέχωσης επιχειρήσεων σε τμήματα marketing,digital services, πωλήσεων, promotion, γραμματειακής υποστήριξης, customer services, collections, retail, merchandising, logistics και έκτακτο τεχνικό προσωπικό.

Αρμοδιότητες:

  • Τηλεφωνική διαχείριση πελατών του ασφαλιστικού οργανισμού σχετικά με τα ασφαλιστικά προϊόντα και υπηρεσίες
  • Επίτευξη υψηλής ποιότητας εξυπηρέτησης πελατών με σκοπό τη δημιουργία μακροπρόθεσμων πελατειακών σχέσεων

Προσόντα:

  • Απαραίτητη πιστοποίηση (Αντ)ασφαλιστικών Διαμεσολαβητών Επιπέδου Α. Τράπεζα Της Ελλάδος
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. / Τ.Ε.Ι. / Ι.Ε.Κ. (ιδανικά με κατεύθυνση σε ασφαλιστική επιστήμη)
  • Άριστη γνώση Η/Υ και προγραμμάτων MS Office
  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας

Παροχές:

  • Σταθερός μηνιαίος μισθός και ασφάλιση
  • Συνεχής εξέλιξη και επιμόρφωση
  • Εργασία σε ένα δυναμικό και εξελισσόμενο περιβάλλον

Οι υποψήφιοι που ενδιαφέρονται για την θέση εργασίας παρακαλούνται όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα στο jobs@actionline.gr

Η ομάδα του Executive Search & Selection θα επικοινωνήσει μόνο με τους επικρατέστερους υποψηφίους, ενώ θα τηρηθεί αυστηρά η εχεμύθεια και εμπιστευτικότητα.