Ζητείται Στέλεχος για Sales Support: Financial & Accounting Services

Sales Support: Financial & Accounting Services

ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΠΙΣΤΗ
Full Time
Κατηγορία: Accounting/Finance Μισθός: Εμπειρία:4 Χρόνος

Εξυπηρέτηση του Δικτύου Πωλήσεων της ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΠΙΣΤΗ Α.Ε.Γ.Α., λαμβάνοντας καθημερινά και διεκπεραιώνοντας αιτήματα οικονομικής φύσης. Επίλυση αποριών, παρακολούθηση ατομικών καρτελών, λοιπών αμοιβών, δανείων και λοιπών χρεώσεων – πιστώσεων συνεργατών.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΠΙΣΤΗ

Στην Ευρωπαϊκή Πίστη, από το 1977, διασφαλίζουμε τουςασφαλισμένους μας για τα απροσδόκητα γεγονότα της ζωής καιείμαστε δίπλα τους για να τους βοηθήσουμε να αντιμετωπίσουν τομέλλον με εμπιστοσύνη.Αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο οι αποφάσεις που παίρνουμε δεναποβλέπουν σε βραχυπρόθεσμα κέρδη, αλλά σε μακροπρόθεσμεςαποδόσεις.Σεβόμαστε όλους τους πελάτες μας και κάθε έναν ξεχωριστά, σαν ναείναι ο μοναδικός πελάτης που έχουμε. Εργαζόμαστε σκληρά για ναανταποκριθούμε στις σύνθετες ανάγκες της ζωής των πελατών μας καιτους βοηθούμε να οικοδομήσουν το μέλλον τους.Ο σεβασμός αυτός είναι αποτέλεσμα του ότι βλέπουμε τουςασφαλισμένους μας σαν να βλέπαμε τον εαυτό μας.Και εμείς εργαζόμαστε σκληρά για το δικό μας μέλλον, έχουμε έρθειαντιμέτωποι με την αβεβαιότητα την περίοδο της συνταξιοδότησης,έχουμε δει τους γονείς μας να γερνούν, έχουμε χάσει οικεία μαςπρόσωπα.Έτσι, εκτιμούμε ακόμη περισσότερο την εμπιστοσύνη τωνασφαλισμένων προς το πρόσωπό μας. Μας εμπιστεύονται τηνασφάλεια της οικογένειάς τους, της επιχείρησής τους, του εισοδήματόςτους, της κατοικίας τους, της περιουσίας τους.Σας προσκαλούμε να εξερευνήσετε οι ίδιοι το βάθος της δέσμευσηςαυτής: μιλήστε με τους φίλους σας, τους γνωστούς σας, τουςσυναδέλφους σας – κάποιοι από αυτούς μπορεί να είναι πελάτες μας.Πληροφορηθείτε για την εταιρία μας και για το τι γνώμη έχουν για εμάς.Είναι σημαντικό να γνωρίζετε σε ποιό φορέα θα εναποθέσετε τηνασφάλεια των αγαθών για τα οποία αγωνίζεστε καθημερινά.Θα δείτε ότι όλα αυτά τα χρόνια, ό,τι επιτεύγματα κι αν έχουμε πετύχει,όσες θετικές αξιολογήσεις κι αν έχουμε, όλα τα οφείλουμε στουςπελάτες μας.Είμαστε η Ευρωπαϊκή Πίστη, η εταιρία που το slogan της είναι«Πληρώνει αμέσως», η εταιρία που έχει τα μέσα για να είναι πάνταδίπλα στους ασφαλισμένους της και στις οικογένειές τους, η εταιρίαπου κρατά τις υποσχέσεις της.Η εταιρία που κοιτάζει το μέλλον με καθαρό βλέμμα. Για εμάς, αξίζετετο καλύτερο!

Η ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΠΙΣΤΗ Α.Ε.Γ.Α. ασφαλιστική εταιρία, που δραστηριοποιείται σε όλους τους σύγχρονους κλάδους ασφάλισης, παρέχοντας ολοκληρωμένη ασφαλιστική κάλυψη τόσο σε ιδιώτες όσο και σε επιχειρήσεις, ενώ παράλληλα επενδύει συνεχώς σε νέες τεχνολογίες και καινοτόμα προγράμματα, για την στελέχωση του τμήματος Οικονομικής Υποστήριξης Δικτύου Πωλήσεων, αναζητά στέλεχος:

Περιγραφή Θέσης

Εξυπηρέτηση του Δικτύου Πωλήσεων της Εταιρίας, λαμβάνοντας καθημερινά και διεκπεραιώνοντας αιτήματα οικονομικής φύσης. Επίλυση αποριών, παρακολούθηση ατομικών καρτελών, λοιπών αμοιβών, δανείων και λοιπών χρεώσεων – πιστώσεων συνεργατών.

Κύριες Υπευθυνότητες

  • Υπολογισμός των πάσης φύσης αμοιβών Συνεργατών και επεξεργασία του αρχείου μηνιαίων καταβολών του Δικτύου Πωλήσεων.
  • Συμψηφισμός προμηθειών με τις υποχρεώσεις των Συνεργατών.
  • Επεξεργασία αιτημάτων για μεταφορά συμβολαίων.
  • Σύνταξη ιδιωτικών συμφωνητικών δανείων, η τακτική παρακολούθηση των καρτελών και επικοινωνία με τους δανειολήπτες για την έγκαιρη εξόφληση τους.
  • Έλεγχος extrait Τραπεζών και η λογιστικοποίηση εγγραφών.
  • Μηνιαία σύνταξη στατιστικών αναφορών παραγωγής.

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Πτυχίο Τ.Ε.Ι. Λογιστικής ή Οικονομικής κατεύθυνσης. Τυχόν ανώτερος τίτλος θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν.
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 4 ετών. Εμπειρία σε Ασφαλιστική Εταιρία θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν.
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (γραπτής και προφορικής).
  • Άριστη γνώση MS Excel (εμπειρία σε χρήση προχωρημένων συναρτήσεων και λειτουργιών)

Ο/Η υποψήφιος/-α πρέπει να διαθέτει εχεμύθεια, ικανότητα επικοινωνίας, συνεργασίας και διαχείρισης χρόνου, γρήγορη αντίληψη και ιδιαίτερη προσοχή στη λεπτομέρεια.

Η εταιρία μας προσφέρει ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών, συμμετοχή στην ομαδική ασφάλιση και ευκαιρίες για επαγγελματική εξέλιξη σε ένα φιλικό, σύγχρονο και οργανωμένο περιβάλλον εργασίας.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο σύνδεσμο