ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ

Ζητείται Τεχνικός Διευθυντής

Sfakianakis Insurance A.E.
Full Time
Κατηγορία: Insurance Μισθός: Εμπειρία: Χρόνος

Ο Όμιλος Σφακιανάκη, με 41 καταστήματα στην Ελλάδα, Βουλγαρία και Σκόπια, με ηγετική θέση στην Ελληνική αγορά του αυτοκινήτου, στο πλαίσιο της ανάπτυξης των εργασιών της ασφαλιστικής διαμεσολάβησης, αναζητά νέο μέλος για την ομάδα του.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Sfakianakis Insurance A.E.

Η μέχρι τώρα επιτυχημένη πορεία της Sfakianakis Insurance A.E. στηρίζεται στην τεχνογνωσία και πολύχρονη εμπειρία των στελεχών μας, καθώς και στην εξειδίκευσή μας στην παροχή ολοκληρωμένων συμβουλευτικών και ασφαλιστικών υπηρεσιών. Στόχος της εταιρίας μας είναι να ανταποκρίνεται διαρκώς στις προσδοκίες των πελατών της και να διευρύνει ταυτόχρονα τη γκάμα των παρεχόμενων υπηρεσιών της. Η φιλοσοφία της Sfakianakis Insurance A.E. βασίζεται σε συγκεκριμένες αξίες που διέπουν κάθε της δραστηριότητα: - Ικανοποίηση πελατών - Αξιοπιστία και υπευθυνότητα - Εναρμονισμός με τις ανάγκες και τις απαιτήσεις της ασφαλιστικής αγοράς - Καλλιέργεια μακροχρόνιων σχέσεων - Συνεχής επένδυση στον παράγοντα άνθρωπο (ως πελάτη, συνεργάτη, υπάλληλο) Σχεδιάζοντας για το μέλλον θέτουμε ακόμα πιο υψηλούς στόχους: - Ακόμα πιο άμεση, ποιοτική, πελατοκεντρική εξυπηρέτηση - Χρήση νέων τεχνολογιών - Περαιτέρω ενίσχυση της θέσης μας στην ασφαλιστική αγορά μέσα από την παροχή νέων ευέλικτων προϊόντων / υπηρεσιών

Αν λοιπόν θέλεις να ενταχθείς στην πιο δυναμική ομάδα πωλήσεων και:

  • Έχεις εμπειρία στην τοποθέτηση ασφαλιστικών κινδύνων
  • Έχεις εμπειρία στην εξυπηρέτηση πελατών – συνεργατών
  • Διαθέτεις πιστοποίηση ασφαλιστικού Πράκτορα (τύπου Α)
  • Σου αρέσει να είσαι ενεργό μέλος της ομάδας
  • Έχεις όρεξη και ενθουσιασμό για εργασία

Τότε θα χαρούμε να λάβουμε το βιογραφικό σου για τη θέση:

Τεχνικού Διευθυντή

Τα κύρια καθήκοντα της θέσης περιλαμβάνουν:

  • Την πλήρη υποστήριξη των λειτουργιών του Τμήματος
  • Έρευνα αγοράς και τοποθέτηση κινδύνων
  • Διαχείριση Αποζημιώσεων
  • Έρευνα αγοράς, σχεδιασμός νέων προϊόντων
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση ενεργειών για τη διατήρηση και αύξηση του χαρτοφυλακίου
  • Ενέργειες Cross Selling
  • Περιοδική αναφορά υλοποίησης στόχων (reporting)
  • Επικοινωνία με τις ασφαλιστικές εταιρείες
  • Επίλυση προβλημάτων
  • Προσωπική συμμετοχή στην υποστήριξη των εργασιών της ομάδας
  • Καταχωρήσεις Συμβολαίων νέων και ανανεώσεων

Απαιτούμενα χαρακτηριστικά/ ικανότητες της θέσης:

  • Εμπειρία στους κλάδους Περιουσίας, Μεταφορών, Ευθυνών, Ομαδικών Ασφαλιστηρίων, Ζωής – Υγείας
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών και ομαδική εργασία για την επίτευξη αποτελεσμάτων
  • Ευχέρεια προφορικής και γραπτής επικοινωνίας
  • Αυτό-υποκίνηση
  • Δέσμευση για το αποτέλεσμα
  • Ευχάριστη και αξιοπρεπή παρουσία

Απαραίτητα και επιθυμητά προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ, ΤΕΙ
  • Πολύ καλή χρήση MS Office
  • Χειρισμός εφαρμογών όπως BlueByte, WebInsurer, PortalsΑσφαλιστικών εταιρειών
  • Πιστοποιητικό ασφαλιστικού Πράκτορα (τύπου Α)
  • Γνώση της Αγγλικής Γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Προϋπηρεσία 5 – 10 χρόνια σε ασφαλιστική εταιρεία ή Πρακτορείο – Μεσίτη σε αντίστοιχες θέσεις ευθύνης

Προσφέρουμε:

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Διαρκή εκπαίδευση και ανάπτυξη
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους στο email: insbrk@sfakianakis.gr