Ζητείται υπάλληλος ασφαλιστικών εργασιών στο δικαστικό τμήμα του κλάδου αποζημιώσεων

Yπάλληλος ασφαλιστικών εργασιών

InsuranceBeat.gr
Full Time
Κατηγορία: Insurance Μισθός: Εμπειρία:4 Χρόνος

Yπάλληλος ασφαλιστικών εργασιών στο δικαστικό τμήμα του κλάδου αποζημιώσεων με μεγάλη εμπειρία στην διαχείριση θεμάτων τμήματος αποζημιώσεων

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ InsuranceBeat.gr

Στην InsuranceBeat.gr έχουμε ως ύψιστη προτεραιότητα την άριστη εξυπηρέτηση των πελατών μας, μέσα από μια απλή – άμεση – αξιόπιστη ψηφιακή εμπειρία. Με την πρόσφατη είσοδό μας στο χώρο της Ασφαλιστικής Αγοράς και διαθέτοντας ως όπλα καινοτόμα τεχνολογικά μέσα, δημιουργήσαμε την πιο σύγχρονη μορφή ασφάλισης που μπορείτε να απολαύσετε με την επίσκεψή σας σε ένα από τα υποκαταστήματα μας, καθώς παράλληλα εργαζόμαστε ώστε στο προσεχές χρονικό διάστημα να απολαμβάνετε και online εξυπηρέτηση. Η εταιρία μας διαθέτει άρτια εκπαιδευμένο και εξειδικευμένο προσωπικό, με πολυετή εμπειρία στο χώρο των ασφαλίσεων όλων των κλάδων. Τα 2 υποκαταστήματα στις πόλεις των Ιωαννίνων και του Αγρινίου, σε συνδυασμό με το Κεντρικό κατάστημα που βρίσκεται στο κέντρο της Αθήνας, λειτουργούν με τον βέλτιστο τρόπο σε διάστημα μόλις 6 μηνών, δομήθηκαν ώστε να σας καθοδηγούν και να ενισχύουν τη μελλοντική ψηφιακή σας εξυπηρέτηση. Η αγάπη μας για τον ασφαλιστικό χώρο και η ανάγκη μας για συνεχή εξέλιξη, θέτουν το στόχο να αποτελέσουμε την πρώτη επιλογή στην online ασφάλιση. Σε εμάς μπορείτε να βρείτε όλους τους κλάδους ασφάλισης: • Αυτοκινήτου • Βοήθειας • Πυρός • Ζωής • Σκαφών • Μεταφορών • Νομική Προστασία • Αστική Ευθύνη • Υγείας • Προσωπικών ατυχημάτων • Τεχνικών Ασφαλίσεων • Ταξιδιωτικής Ασφάλισης • Μεταφορών

Η InsuranceBeat αναζητά υπάλληλο ασφαλιστικών εργασιών στο δικαστικό τμήμα του κλάδου αποζημιώσεων.

Περιγραφή Θέσης

  • Εξυπηρέτηση πελατολογίου / συνεργατών τμήματος ζημιών
  • Διαχείριση Ασφαλιστικών Εργασιών
  • Διαχείριση αποζημιώσεων σωματικών βλαβών
  • Διαχείριση υποθέσεων δικαστικού τμήματος
  • Διαχείριση επανεισπράξεων αποζημιώσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Μεγάλη εμπειρία στην διαχείριση θεμάτων τμήματος αποζημιώσεων
  • Ασφαλιστική πιστοποίηση / Κάτοχος πιστοποίησης ασφαλιστικού πράκτορα από τη Τράπεζα της Ελλάδος
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 4 έτη
  • Άπταιστη γνώση στη προφορική και γραπτή χρήση της Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Εξοικείωση με την διαχείριση ηλεκτρονικού αρχείου και καταχώρηση δεδομένων
  • Πολύ καλή εμπειρία στο διακανονισμό υποθέσεων αποζημιώσεων
  • Εμπειρία στη διαχείριση προσωπικού τμήματος/υφισταμένων
  • Δυνατότητα πολύ καλής επικοινωνίας με συνεργάτες/πελάτες

Προσφέρονται

  • 5ημερη απασχόληση (full time)
  • Υψηλές μηνιαίες αποδοχές με βάση τα προσόντα και τα έτη εμπειρίας στο κλάδο, ασφάλιση IKA και επικουρική ασφάλιση στο ΤΕΑΕΠΑΕ
  • Συνεχή εξέλιξη και επιμόρφωση
  • Σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων, το Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού της InsuranceBeat, θα επικοινωνήσει με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν τα βιογραφικά τους στο hr@insurancebeat.gr

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.