ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ

Ζητείται υπάλληλος ασφαλιστικού γραφείου

ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΜΠΟΥΛΙΝΑΚΗ
Full Time
Κατηγορία: Insurance Μισθός: Εμπειρία:2 Χρόνος

Το Ασφαλιστικό γραφείο «Ασφάλειες ΜΠΟΥΛΙΝΑΚΗΣ» επιθυμεί να προσλάβει στο ανθρώπινο δυναμικό του, υπάλληλο για το γραφείο του στον Πειραιά.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΜΠΟΥΛΙΝΑΚΗ

Στις ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΜΠΟΥΛΙΝΑΚΗ αντιμετωπίσαμε διαχρονικά με επιτυχία την πρόκληση αυτή, παρέχοντας πάντοτε στους πελάτες της, Ανταγωνιστικούς Όρους και Αποτελεσματικές Ασφαλιστικές Λύσεις στις ανάγκες τους. Για να πετύχουμε στα παραπάνω έχουμε αναπτύξει στέρεες συνεργασίες με τις σημαντικότερες και μεγαλύτερες Ασφαλιστικές Εταιρίες της Ελληνικής αγοράς οι οποίες συνδυαζόμενες με την επαγγελματική μας Υπευθυνότητα, την Διαπραγματευτική μας Δυνατότητα και την Τεχνογνωσία στον Ασφαλιστικό Χώρο, εγγυώνται στους πελάτες μας την ευρύτερη δυνατή κάλυψη με τα πλέον Ανταγωνιστικά Ασφάλιστρα και παράλληλα την γρήγορη είσπραξη των Αποζημιώσεων. Η μεγάλη μας πείρα σε κάλυψη διάφορων ασφαλιστικών κινδύνων, είναι πάντοτε στην διάθεση των πελατών μας, οι οποίοι απαιτούν λύσεις στα σημερινά νέα και περισσότερο σύνθετα προβλήματα που προκύπτουν.

Περιγραφή θέσης

  • Παρακολούθηση & διεκπεραίωση αιτημάτων δικτύου πωλήσεων
  • Εξυπηρέτηση πελατολογίου
  • Διαχείριση ασφαλιστικών εργασιών (έκδοση προσφορών, αιτήσεων, συμβολαίων, αποζημιώσεων)
  • Επικοινωνία με ασφαλιστικές εταιρίες για ορθή διαχείριση ασφαλιστικών εργασιών
  • Διερεύνηση και αξιολόγηση κινδύνων συμβολαίων του Κλάδου

Απαραίτητα προσόντα

  • Ελάχιστη προϋπηρεσία 2 ετών σε αντίστοιχη θέση σε ασφαλιστικό γραφείο ή ασφαλιστική εταιρεία.
  • Επαγγελματική Πιστοποίηση Ασφαλιστικών Σπουδών (επιπέδου Α τουλάχιστον)
  • Καλή Γνώση H/Y.
  • Η εμπειρία στο χειρισμό των Portal των ασφαλιστικών εταιρειών και του θα εκτιμηθεί.

Παρακαλούμε για την αποστολή βιογραφικών στο mikeboulinakis@gmail.com