ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ

Ζητείται υπεύθυνος Κλάδου Αυτοκινήτων/σκαφών

Υπεύθυνος κλάδου αυτοκινήτων/σκαφών

CONSENSUS INSURANCE SERVICES
Full Time
Κατηγορία: Insurance Μισθός: Εμπειρία: Χρόνος

H CONSENSUS INSURANCE SERVICES μεσιτική εταιρία ασφαλίσεων με εξειδίκευση στις διεθνής ασφαλίσεις υγείας, αναζητά τελειόφοιτο/η ανωτάτου εκπαιδευτικού ιδρύματος με προϋπηρεσία στον χώρο τουλάχιστον δυο ετών, για την κάλυψη θέσης υπεύθυνου κλάδου αυτοκινήτων/σκαφών και μικρών κινδύνων περιουσίας.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ CONSENSUS INSURANCE SERVICES

Η Consensus Insurance Services αποτελεί έναν από τους μεγαλύτερους ανεξάρτητους φορείς ασφάλισης στην Ελλάδα. Έχουμε χειριστεί όλα τα είδη των προσωπικών, επιχειρηματικών και χρηματοοικονομικών ασφαλειών. Συνεργαζόμαστε με πάνω από δεκαπέντε φορείς ασφάλισης, γεγονός που μας επιτρέπει να αναπτύξουμε εξατομικευμένα σχέδια προκειμένου να καλύψουμε τις μοναδικές ανάγκες των πελατών μας. Το «Πάθος» μας για τις ασφάλειες ξεκίνησε το 1996 σε συνεργασία με έναν από τους μεγαλύτερους πολυεθνικούς ασφαλιστικούς ομίλους που δραστηριοποιούνται στην Ελλάδα. Το 2004 η Consensus Insurance Services καθιερώθηκε ως οικογενειακή επιχείρηση. Ο επαγγελματισμός μας και η συνεχώς αυξανόμενη εμπειρία μας στον χώρο των ασφαλειών, μας έχει εξοπλίσει με την αρμόζουσα τεχνογνωσία, ώστε να ανταποκρινόμαστε στις ανάγκες των πελατών μας και να παρακολουθούμε τις συνεχώς μεταβαλλόμενες απαιτήσεις της ασφαλιστικής βιομηχανίας.

Καθήκοντα:

  • Καθημερινή αξιοποίηση σχετικών στοιχείων μηχανογράφησης
  • Τιμολόγηση και έκδοση ασφαλιστηρίων
  • Επικοινωνία με πελάτες και συνεργάτες

Τόπος Εργασίας: Αθήνα – Κηφισιά

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Οι υποψήφιοι πρέπει να είναι απόφοιτοι ανωτάτης σχολής
  • Άριστη γνώση Αγγλικών ( proficiency level ), καθώς και άριστη ικανότητα ομιλίας και γραφής
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ

Ατομικές Ικανότητες:

  • Προφορική και γραπτή επικοινωνία
  • Ομαδικότητα
  • Αντίληψη/Κατανόηση

Οι υποψήφιοι μπορούν να στείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση

info@consensus-ins.gr ή στο fax: 210 6253876.

Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.