ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ

Ζητείται Έμμισθος Ασφαλιστικός Σύμβουλος Υγείας

Insurancemarket.gr
Full Time
Κατηγορία: Insurance Μισθός: Εμπειρία:2 Χρόνος

Το insurancemarket.gr αναπτύσσεται δυναμικά και αναζητά έμμισθους Ασφαλιστικούς Συμβούλους Υγείας οι οποίοι θα προστεθούν στο ήδη υπάρχον και δυναμικά εξελισσόμενο δίκτυο Υγείας!

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Insurancemarket.gr

Προτεραιότητά μας είναι να σου προσφέρουμε value for money μέσω της αντικειμενικής σύγκρισης αλλά και να αλλάξουμε τον τρόπο που λειτουργεί ο ασφαλιστικός κλάδος! Το 2014 το καταφέραμε φέρνοντας την ψηφιοποίηση της αγοράς των ασφαλιστικών προϊόντων κάνοντάς την 100% online! Από τότε δεν παύουμε να επενδύουμε σε καινοτόμες τεχνολογίες & διαδικασίες με στόχο την βελτιστοποίηση της ποιότητας των υπηρεσιών μας & την άριστη εξυπηρέτηση του πελάτη μας σε όλα τα στάδια. Η αντικειμενική σύγκριση, η ταχύτητα και ευκολία της πλατφόρμας & οι καινοτόμες λύσεις είναι οι παράγοντες που μας οδήγησαν και φέτος στην 1η θέση για τους οδηγούς στην τιμολόγηση του οχήματός τους, με 1 στις 3 online ασφαλίσεις να γίνονται στην ιστοσελίδα μας. Ειδικότερα, το 2018 περισσότεροι από 1.000.000 οδηγοί σύγκριναν τιμές και μείωσαν το κόστος τους! Στο insurancemarket.gr μπορείς πολύ γρήγορα να πάρεις προσφορά για το όχημα, την κατοικία ή την υγεία σου σε πάνω από 20 ασφαλιστικές εταιρείες, να επιλέξεις αυτή που ταιριάζει καλύτερα στις ανάγκες και στο πορτοφόλι σου και να ασφαλιστείς στις πιο ανταγωνιστικές τιμές. Η διαδικασία είναι πλήρως αυτοματοποιημένη και κυριολεκτικά μπορείς να ασφαλιστείς μέσα σε λίγα λεπτά! Επιπλέον, καθ'όλη την διάρκεια της ασφάλισής σου είμαστε δίπλα σου σε ό,τι χρειαστείς, από το πιο απλό έως το πιο σύνθετο όλο το 24ωρο και όλες τις ημέρες της εβδομάδας! Οι αξίες μας: - Είμαστε ανεξάρτητοι και αμερόληπτοι υπέρ του καταναλωτή - Συγκρίνουμε αντικειμενικά παρέχοντας πλήρη ενημέρωση & διαφάνεια - Οι τιμές που συγκρίνουμε στο insurancemarket είναι έγκυρες & δεσμευτικές - Διαπραγματευόμαστε ειδικές εκπτώσεις & προνόμια για τους πελάτες μας για να έχουν τα χαμηλότερα ασφάλιστρα - Είμαστε 24/7 δίπλα στον πελάτη μας

Θες να γίνεις μέρος μιας αναπτυσσόμενης Ομάδας δυναμικών Ασφαλιστικών συμβούλων, που έχουν υψηλούς στόχους; Θέλεις να γίνεις επιτυχημένος στο χώρο των Ασφαλίσεων Υγείας, με τη βοήθεια και την υποστήριξη μιας μεγάλης Μεσιτικής εταιρίας όπως είναι η Insurancemarket.gr; Έχεις ενθουσιασμό, δυναμισμό και πάθος για τη δουλειά σου;

Τότε ΑΥΤΗ είναι η ιδανική ευκαιρία για εσένα!

Ο ρόλος σου θα είναι να προσφέρεις τις καλύτερες προτάσεις ασφάλισης υγείας ανταποκρινόμενος στις ανάγκες των πελατών, ακολουθώντας το όραμα και τις αρχές του insurancemarket.gr για υποστήριξη, φροντίδα και αντικειμενικότητα , πάντα προς όφελος του πελάτη.

Αρμοδιότητες Ασφαλιστικού Σύμβουλου Υγείας:

  • Διαχειρίζεται, αναπτύσσει και υποστηρίζει πελατολόγιο της εταιρείας
  • Αναζητά και προσφέρει λύσεις ασφάλισης προσανατολιζόμενος στις ανάγκες του πελάτη.

Απαραίτητες Δεξιότητες – Προσόντα:

  • Προϋπηρεσία στον τομέα ασφαλειών Υγείας τουλάχιστον 2 έτη
  • Γνώση της ασφαλιστικής αγοράς στον Κλάδο Υγείας.
  • Πολύ καλή γνώση Υπολογιστών
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Πιστοποίηση Ασφαλιστικού Συμβούλου τύπου Α

Παρέχονται:

  • Καθημερινά Leads πελατών τα οποία θα δίνονται από την Εταιρία
  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών:
    • Σημαντικός σταθερός μηνιαίος μισθός
    • ΕΠΙΠΛΕΟΝ: Bonus παραγωγικότητας και επίτευξης στόχων εταιρείας
  • Ολοκληρωμένη και συνεχή εκπαίδευση και επιμόρφωση στα προϊόντα Ασφάλισης Ζωής και Υγείας
  • Δυναμικό και εξελισσόμενο περιβάλλον εργασίας