Ζητείται υπάλληλος για Υποστήριξη Ασφαλιστικών Εργασιών Γενικών Ασφαλίσεων & Ζωής Υγείας

Sfakianakis Insurance A.E.
Full Time
Κατηγορία: Insurance Μισθός: Εμπειρία:5 Χρόνος

Ο Όμιλος Σφακιανάκη, με 41 καταστήματα στην Ελλάδα, Βουλγαρία και Σκόπια, με ηγετική θέση στην Ελληνική αγορά του αυτοκινήτου, στο πλαίσιο ανάπτυξης των δραστηριοτήτων του στις πωλήσεις ασφαλιστικών προϊόντων, αναζητά νέο μέλος για την ομάδα του.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Sfakianakis Insurance A.E.

Η μέχρι τώρα επιτυχημένη πορεία της Sfakianakis Insurance A.E. στηρίζεται στην τεχνογνωσία και πολύχρονη εμπειρία των στελεχών μας, καθώς και στην εξειδίκευσή μας στην παροχή ολοκληρωμένων συμβουλευτικών και ασφαλιστικών υπηρεσιών. Στόχος της εταιρίας μας είναι να ανταποκρίνεται διαρκώς στις προσδοκίες των πελατών της και να διευρύνει ταυτόχρονα τη γκάμα των παρεχόμενων υπηρεσιών της. Η φιλοσοφία της Sfakianakis Insurance A.E. βασίζεται σε συγκεκριμένες αξίες που διέπουν κάθε της δραστηριότητα: - Ικανοποίηση πελατών - Αξιοπιστία και υπευθυνότητα - Εναρμονισμός με τις ανάγκες και τις απαιτήσεις της ασφαλιστικής αγοράς - Καλλιέργεια μακροχρόνιων σχέσεων - Συνεχής επένδυση στον παράγοντα άνθρωπο (ως πελάτη, συνεργάτη, υπάλληλο) Σχεδιάζοντας για το μέλλον θέτουμε ακόμα πιο υψηλούς στόχους: - Ακόμα πιο άμεση, ποιοτική, πελατοκεντρική εξυπηρέτηση - Χρήση νέων τεχνολογιών - Περαιτέρω ενίσχυση της θέσης μας στην ασφαλιστική αγορά μέσα από την παροχή νέων ευέλικτων προϊόντων / υπηρεσιών

Αν λοιπόν θέλεις να ανήκεις στην πιο δυναμική ομάδα και:

  • Έχεις εμπειρία στην ασφαλιστική διαμεσολάβηση
  • Έχεις εμπειρία στην εξυπηρέτηση συνεργατών
  • Διαθέτεις πιστοποίηση ασφαλιστικού Πράκτορα (τύπου Α)
  • Σου αρέσει να είσαι ενεργό μέλος της ομάδας
  • Έχεις όρεξη και ενθουσιασμό για εργασία

Τότε θα χαρούμε να λάβουμε το βιογραφικό σου για τη θέση: Υποστήριξης Ασφαλιστικών Εργασιών Γενικών Ασφαλίσεων & Ζωής Υγείας

Τα κύρια καθήκοντα της θέσης περιλαμβάνουν:

  • Επικοινωνία και υποστήριξη συνεργατών στους κλάδους Γενικών Ασφαλίσεων (πλην auto) και Ζωής – Υγείας
  • Επικοινωνία με τις ασφαλιστικές εταιρείες και τους Συνεργάτες
  • Επίλυση προβλημάτων

Απαιτούμενα χαρακτηριστικά/ ικανότητες της θέσης:

  • Εμπειρία σε θέσεις υποστήριξης εργασιών κλάδων ασφάλισης Περιουσίας, Μεταφορών, Ευθυνών, Υγείας, Ατυχημάτων
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών και ομαδική εργασία για την επίτευξη αποτελεσμάτων
  • Αποτελεσματική προφορική και γραπτή επικοινωνία
  • Δέσμευση για το αποτέλεσμα

Απαραίτητα και επιθυμητά προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ, ΤΕΙ ή ΙΕΚ
  • Πολύ καλή χρήση MS Office απαραίτητο
  • Χειρισμός εφαρμογών τιμολόγησης (Portals εταιρειών) και BlueByte απαραίτητο
  • Πιστοποιητικό ασφαλιστικού Πράκτορα (τύπου Α) απαραίτητο
  • Γνώση της Αγγλικής Γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 χρόνια σε ασφαλιστική εταιρεία ή Πρακτορείο

Προσφέρουμε:

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Διαρκή εκπαίδευση και ανάπτυξη
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους στο email: insbrk@sfakianakis.gr