ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ

ΠΑΡΟΝ: Θέση στον κλάδο Γενικών Ασφαλειών

ΠΑΡΟΝ
Full Time
Κατηγορία: Insurance Μισθός: Εμπειρία: Χρόνος

Το όραμα του οργανισμού είναι να θέσει νέα πρότυπα εξυπηρέτησης και συνεργασίας στην ασφαλιστική διαμεσολάβηση, να αναδείξει την αξία του σύγχρονου ασφαλιστικού διαμεσολαβητή στην κοινωνία και μέσω των συνεργατών του, να γίνει σημείο αναφοράς στην ασφαλιστική αγορά για την ποιότητα, εξυπηρέτηση, υποστήριξη και κερδοφορία που προσφέρει στο σύνολο των συνεργατών του.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΟΝ

Το ΠΑΡΟΝ ιδρύθηκε το 2006 από τον Αθανάσιο Ψιμάρα και τη Χριστίνα Φυτέα. Έχοντας διανύσει και οι δύο μια πολυετή πορεία στον χώρο της ασφαλιστικής διαμεσολάβησης, δημιούργησαν το ΠΑΡΟΝ, γνωρίζοντας πως μέσω αυτού του οργανισμού θα μπορούσαν να διοχετεύσουν στην ασφαλιστική αγορά, την αγάπη τους και τη γνώση τους για το λειτούργημα του ασφαλιστικού διαμεσολαβητή με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Περιγραφή θέσης

  • Δημιουργία & follow up προσφορών κλάδου Γενικών ασφαλειών (περιουσίας, επιχείρησης, cyber, αστική ευθύνη, dno, travel insurance, C.A.R. κλπ).
  • Ανάληψη και διαχείριση ασφαλιστικών εργασιών (περιουσίας, επιχείρησης, cyber, αστική ευθύνη, dno, travel insurance, C.A.R. κλπ).
  • Εξυπηρέτηση συνεργατών και διεκπεραίωση εισερχομένων αιτημάτων.
  • Διεκπεραίωση ζημιών και επίλυση θεμάτων.
  • Παροχή συμβουλευτικής προς τους συνεργάτες ασφαλιστικούς πράκτορες.

Απαραίτητα προσόντα:
  •  Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση (τουλάχιστον 3ετής).
  •  Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ, MS Office.
  •  Εμπειρία στον χειρισμό των Portal των ασφαλιστικών εταιριών.
  •  Πιστοποιητικό Επαγγελματιών Γνώσεων Ασφαλιστικού Πράκτορα.
  •  Ομαδικό πνεύμα, ευγένεια, ικανότητα διαπραγμάτευσης, ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Αποτελεσματική επίλυση θεμάτων.

Προσφέρονται:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων.

  • Σύγχρονο και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον.

  • Πακέτο προνομίων.

Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση, Μόνιμος.

Όλα τα βιογραφικά θα θεωρηθούν εμπιστευτικά και θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

Παρακαλούμε για την αποστολή των βιογραφικών στο mail: generaldirector@paron.com.gr