ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ

Ζητείται Διακανονιστής Ζημιών Αυτοκινήτου

Διακανονιστής Ζημιών Αυτοκινήτου

ACTIONLINE
Αθήνα
Κατηγορία: Insurance Μισθός: Εμπειρία:2 Χρόνος

Η ACTIONLINE, εταιρεία παροχής υπηρεσιών προς επιχειρήσεις, αναζητά για λογαριασμό μεγάλης Ασφαλιστικής Εταιρείας, Διακανονιστή Ζημιών Αυτοκινήτου, για την Αττική.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ACTIONLINE

Κύριο αντικείμενο της ACTIONLINE είναι η παροχή υπηρεσιών που επικεντρώνονται σε θέματα προσωπικού στελέχωσης επιχειρήσεων σε τμήματα marketing,digital services, πωλήσεων, promotion, γραμματειακής υποστήριξης, customer services, collections, retail, merchandising, logistics και έκτακτο τεχνικό προσωπικό.

Περιγραφή θέσης / Αρμοδιότητες:

  • Παρακολούθηση των ζημιών που αναγγέλλονται, συλλογή στοιχείων, έλεγχος τιμολογίων βάσει νομοθεσίας και των όρων κάλυψης του ασφαλιστήριου συμβολαίου
  • Follow-up με πραγματογνώμονες ιατρούς και αποστολή εκθέσεων
  • Έκδοση εντολής πληρωμής προς διεκπεραίωση
  • Τρίμηνη παρακολούθηση των εκκρεμών ζημιών σε επίπεδο πρόβλεψης / δικαιολογητικών προς αποφυγή δικογράφων και διόγκωση των εξόδων / προβλέψεων
  • Έλεγχος Δ.Π.Υ. των συνεργαζόμενων με την εταιρία παρόχων / συνεργατών

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. / Τ.Ε.Ι. ή Ι.Ε.Κ. Οικονομικής / Νομικής / Ασφαλιστικής Κατεύθυνσης
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 2 ετών
  • Καλή γνώση του συστήματος φιλικού διακανονισμού
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας

Παρέχονται:

  • Ελκυστικό πακέτο αμοιβών και ασφάλιση
  • Συνεχής εκπαίδευση και επιμόρφωση
  • Δυναμικό και εξελισσόμενο περιβάλλον

Αν σου αρέσει η επικοινωνία, διαθέτεις ήθος, ακεραιότητα, συνέπεια, επαγγελματισμό και διάθεση για εργασία με προοπτικές εξέλιξης σε μια δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία τότε είσαι ο άνθρωπος που ψάχνουμε!

Αποστολή Βιογραφικών ΕΔΩ

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών, το τμήμα ανθρώπινου δυναμικού της ACTIONLINE θα επικοινωνήσει με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.