ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ

Ζητείται βοηθός Διακανονιστή σε ασφαλιστική εταιρεία

ΕΥΡΩΠΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ
Αθήνα
Full Time
Κατηγορία: Insurance Μισθός: Εμπειρία:2 Χρόνος

ΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ

Στην ΕΥΡΩΠΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ αναζητούμε έναν φιλόδοξο επαγγελματία για την θέση Βοηθού Διακανονιστή του Τμήματος Αποζημιώσεων Λοιπών Κλάδων της εταιρείας μας.

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΥΡΩΠΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ

Η Ευρώπη Α.Ε. Γενικών Ασφαλίσεων ιδρύθηκε το 1985 από ισχυρό ασφαλιστικό όμιλο της Μεγάλης Βρετανίας και το 1993 το 100% των μετοχών της εξαγοράστηκε από το Νικόλαο Μακρόπουλο. Η Ευρώπη Ασφαλιστική διαθέτει άδεια λειτουργίας για το σύνολο των κλάδων στις Γενικές Ασφάλειες, ωστόσο η κύρια δραστηριότητά της επικεντρώνεται στον κλάδο Περιουσίας, όπου ειδικεύεται στις ασφαλίσεις των μεγάλων Βιομηχανικών, Εμπορικών και Χρηματοοικονομικών Κινδύνων. Παράλληλα, το τελευταίο διάστημα αναπτύσσει και τον κλάδο Ασφάλισης Αστικής Ευθύνης Οχημάτων, όπου με νέα, σύγχρονα προϊόντα κερδίζει μερίδια αγοράς, καταγράφοντας σταθερά ανοδική πορεία. Στον κλάδο Περιουσίας, η Ευρώπη Ασφαλιστική κατέχει, σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία της Ένωσης Ασφαλιστικών Εταιριών Ελλάδος , ισχυρή θέση μεταξύ των αμιγώς ιδιωτικών Ελληνικών ασφαλιστικών εταιρειών. Επίσης, πρωταγωνιστεί στον κλάδο Ασφαλίσεων Μεταφορών, ενώ στον κλάδο Αυτοκινήτου, ασκώντας συνετή πολιτική, αύξησε τη συμμετοχή του στο σύνολο της παραγωγής της. Το 1998 στο μετοχικό κεφάλαιο της Ευρώπη Ασφαλιστική εισήλθε, με μειοψηφική συμμετοχή, η Εθνική Ασφαλιστική, θυγατρική εταιρεία του ομίλου της Εθνικής Τράπεζας της Ελλάδος, αναγνωρίζοντας, έμπρακτα, το κύρος και τη φερεγγυότητά της εταιρείας, όπως και την αναπτυξιακή της προοπτική. Στη θετική πορεία της Ευρώπη Α.Ε.Γ.Α. συνέβαλλε καθοριστικά και η συνεργασία της με παγκοσμίως γνωστούς για την οικονομική τους ευρωστία Αντασφαλιστικούς Οίκους, αξιολογημένους με rate A, οι οποίοι στηρίζουν την Ευρώπη Ασφαλιστική με το υψηλό τους capacity και τη συμμετοχή τους στην άμεση κάλυψη των αποζημιώσεων. Η Ευρώπη Ασφαλιστική, παραμένει σταθερά μια κερδοφόρα ασφαλιστική εταιρεία, που αναπτύσσεται βασιζόμενη σε υγιείς βάσεις, εξασφαλίζοντας σε κάθε εταιρική χρήση υπερεπαρκή τεχνικά αποθέματα και περιθώρια φερεγγυότητας.

Ο ενδιαφερόμενος πρέπει να συγκεντρώνει τα ακόλουθα προσόντα:

  • Πτυχίο σε συνάφεια με τον ασφαλιστικό τομέα
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (Επιπέδου Proficiency)
  • Άριστη γνώση χρήσης Ηλεκτρονικών Υπολογιστών (Πιστοποίηση ECDL)
  • Επιθυμητή η προηγούμενη εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών στον ασφαλιστικό τομέα

Αρμοδιότητες:

  • Υποστήριξη του υφιστάμενου και διαρκώς εξελισσόμενου Τμήματος Αποζημιώσεων Λοιπών Κλάδων.
  • Συνεργασία με συνεργάτες, πελάτες και λοιπά στελέχη της εταιρείας
  • Πλήρη κατανόηση των όρων ασφαλιστηρίων συμβολαίων

Δεξιότητες:

  • Επίδειξη θετικής στάσης, επαγγελματισμού, ομαδικού πνεύματος συνεργασίας, δεξιοτήτων διαχείρισης έργου, υψηλών προσωπικών στόχων και επιθυμίας υπέρβασης των προσδοκιών
  • Κριτική σκέψη και ικανότητα εργασίας σε ένα περιβάλλον υψηλών απαιτήσεων.
  • Χρήση τεχνολογίας για τη συνεχή βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών

Παροχές:

  • Πακέτο αμοιβών ανάλογο με τις απαιτήσεις της θέσης
  • Συνεχής εξέλιξη σταδιοδρομίας

Παρακαλούμε να αποστέλλονται ΑΥΣΤΗΡΑ μόνο βιογραφικά που πληρούν τις παραπάνω προϋποθέσεις. Αποστολή βιογραφικών στο hr@europe-asfalistiki.gr με θέμα «Βοηθός Διακανονιστή του Τμήματος Αποζημιώσεων Λοιπών Κλάδων».

Για την επεξεργασία των προσωπικών σας δεδομένων, μπορείτε να επισκεφτείτε την επίσημη ιστοσελίδα μας https://europe-asfalistiki.gr/epeksergasia-dedomenwn/

Μετά τον έλεγχο των βιογραφικών, θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που πληρούν τις προϋποθέσεις της θέσης για να κανονίσουμε μια προσωπική συνάντηση.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται αυστηρά εμπιστευτικές.